cosulentia-zakladanie-spolocnosti

Založenie štandardnej zahraničnej spoločnosti

Prečo investovať v Českej republike?

Česká republika ležiaca v srdci strednej Európy a na križovatke všetkých významných európskych diaľnic disponuje strategickou a výhodnou geografickou polohou, ktorá láka na svoj trh nielen investorov z východu a západu, ale zároveň aj severu a juhu. Keďže zdieľa svoje hranice s Nemeckom, Rakúskom, Slovenskom a Poľskom, Česká republika predstavuje kontrolný bod týchto krajín Európskej únie. Keď vezmeme do úvahy všetky tieto výhody v spojení so železničnou infraštruktúrou na vysokej úrovni, ktorá je zároveň neustále modernizovaná, Česká republika vyniká v odvetví prepravy a logistiky (napr. Fedex, DHL, Schenker).

Česká republika je veľmi známa vďaka vysoko vzdelanej a schopnej pracovnej sile. Každý vzdelaný Čech ovláda minimálne dva jazyky (češtinu + angličtinu/nemčinu/poľštinu alebo najmä slovenčinu). Hlavné mesto Praha je naviac pulzujúcou metropolou poskytujúcou cudzincom množstvo pracovných príležitostí. Skvelým príkladom sú call centrá, služby zákazníkom a ďalšie oddelenia služieb podpory v rozličných jazykoch. Česká republika je navyše známa aj vďaka svojmu ťažkému priemyslu a spracovaniu železa, ocele a uhlia. Náklady na pracovnú silu sú však v porovnaní s viacerými štátmi Európskej únie nižšie. Práve tento fakt je jedným z určujúcich dôvodov, prečo sa nadnárodné spoločnosti rozhodli si založiť svoje pobočky a finančné oddelenia práve v Českej republike.

Česká republika sa po páde komunizmu v roku 1989 stala jedným z najatraktívnejších miest pre turistov v strednej Európe. Nové rôznorodé podnikateľské príležitosti a dopyt sa vytvárajú každý deň a tak sa Česká republika nepochybne stala veľmi priaznivou krajinou na investovanie. Život je tu zároveň veľmi komfortný a uvoľnený.

Typ spoločnosti spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.)
Čas potrebný na založenie spoločnosti 7 dní
Mena CZK
Zamedzenie dvojitého zdanenia Áno
Potreba účtovníctva Áno
Daň z príjmu právnických osôb 19 %
Právny systém občianske právo
Minimum splatenia základného imania 1 CZK
Minimálny počet riaditeľov / spoločníkov 1/1
Časové pásmo GMT+1

Prečo investovať v Chorvátsku?

Chorvátsko je najnovším členom Európskej únie od 1. júla 2013, čo umožňuje čerpanie európskych štrukturálnych fondov vo viacerých oblastiach s dôrazom na inováciu a rozvoj krajiny. Spoločnosti nachádzajúce sa v Chorvátsku a založené zahraničnými investormi majú rovnaké možnosti a prístup k európskym výhodám ako domáce spoločnosti.

Vďaka výhode prístupu k eurofondom a lákavej zemepisnej polohe pozdĺž Jadranského mora má Chorvátsko pol miliardy potenciálnych klientov. Vynikajúca cestná infraštruktúra v spojení s vysoko modernými diaľnicami, sieťou železníc, 7 letiskami a 6 prístavmi ponúka obrovský potenciál pre prepravu tovaru do významných destinácií.

Chorvátsko patrí ku krajinám s najväčším percentom ľudí s ukončeným minimálne stredoškolským vzdelaním, čo spoločnostiam poskytuje dostatok kvalifikovanej viacjazyčnej pracovnej sily.

Typ spoločnosti spoločnosť s ručením obmedzeným (d.o.o.)
Čas potrebný na založenie spoločnosti 7-10 dní
Mena chorvátska kuna (HRK)
Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia Áno
Požiadavky na účtovníctvo Áno
Zdanenie príjmov právnických osôb 12 %
Základný právny systém občianske právo
Minimum splatenia základného imania 20 000 HRK
Minimálny počet riaditeľov / akcionárov 1/1
Časové pásmo GMT+1
  • Spoločnosti pôsobiace v cestovnom ruchu
  • Európske investičné fondy
  • Nadnárodné spoločnosti
  • Environmentálne projekty
  • Zdroje ropy a zemného plynu
  • Poľnohospodárstvo